Ajurvédská masáž

Ájurvéda pochází z Indie. Je to nejstarší známý léčebný systém na světě, v němž má své kořeny většina dnes známých přírodních metod. Podle ájurvédy je pravou přirozeností našeho organismu rovnováha. Udržuje v našem organismu zdraví za pomoci správné stravy, pozitivního myšlení a životního stylu.

Význam slova ajurvěda je „věda o životě“. Již z tohoto výkladu je nasnadě, že ajurvéda je nejen věda o těle, ale i o duši. Ajurvédská masáž (celé tělo) je hladivá, tlaková, olejová. Jedná se o tradiční indické techniky harmonizující tělo a mysl.

Ajurvédská masáž používá olej s léčivými bylinami. Ten slouží k snadnému proniknutí energie do oslabeného místa, k potlačení bolesti, k uvolnění napětí ve svalech, k obnově výživy v masírovaném místě, pro radost, krásu a odpočinek.

Dle výsledného efektu můžeme masáž zařadit do kategorie regenerační a relaxační masáže. V neposlední řadě je označována také za omlazující masáž. Ajurvédská masáž se vyznačuje přístupem, který respektuje individualitu. Hlavním prvkem je použití bylinných olejů, které plní funkci nejen aromatickou, ale i léčebnou. Teplé oleje, které jsou nanášeny na tělo, odstraňují toxiny nahromaděné v těle. Jejich výběr je podřizován individualitě člověka.

Ajurvédská masáž je celotělová, včetně masáže obličeje a hlavy. Klient si však může vybrat masáž pouze některých části těla.

Pozitiva ajurvédské masáže:

  • posiluje imunitu
  • odplavuje toxiny z těla,
  • podporuje látkovou výměnu
  • hydratuje pokožku
  • působí protistresově
  • má blahodárný vliv na pohybový aparát
60 minut 750,-Kč
80 minut – celková masáž 950,- Kč
120 minut – celková masáž 1400,-Kč